سبد خرید
[yellowrate]
مقالات آموزشی

چگونه روغن آرگان باعث زیبایی مو می شود ؟

توسط :
اخرین بروزرسانی : سپتامبر 12, 2021

۱- از بین بردن شوره سر و خشکی پوست سر

روغن آرگان یک مرطوب کننده عالی است و می تواند برای مبارزه با هر دو مشکل شوره سر و خشکی پوست سر استفاده شود، زیرا از ویتامینE و آنتی اکسیدان های زیادی برخوردار است. همچنین اعتقاد بر این است که اسید چرب ضروری در این روغن باعث کاهش التهاب پوست و جلوگیری از خشکی آن می شود.

بسیاری از افراد از پوسته پوسته شدن و خشکی پوست سر خود رنج میبرند، زیرا آنها برای نظافت خود از شامپویی استفاده میکنند که  مواد شیمیایی درون آن با گرفتن چربی پوست آنرا خشک میکند درحالی که پوست برای سلامت خود به رطوبت نیاز دارد . اگراستفاده از این نوع شوینده ها بیش از حد طول بکشد، فرد مبتلا به شوره سر میشود. و اگر شما مبتلا به شوره سر هستید  و برای برطرف کردن آن از شامپو شوره سر به عنوان درمان دارویی استفاده میکنید ، بدن شما نه تنها دوز سنگینی از مواد شيميايي را دريافت مي کند، بلكه عملا پوست و مو خود را خشک مي کنید و در دراز مدت به مشكل می افزاید.
در عوض، با استفاده از گرم کردن ۵ یا ۶ قطره روغن آرگان بین کف دست خود، آن را بر روی پوست خود بمالید تا خشکی را کاهش داده و مو را تغذیه کند. روغن گرم را روی پوست سر خود بمالید و ماساژ دهید، سپس روی سر خود کلاه بگذارید و اجازه دهید برای اینکه خیس به خورد مو و پوست سر شما برود حداقل برای چند ساعت و در حالت ایده آل، یک شب روی سرتان بماند.  دوبار درهفته ماساژ دادن پوست و موی شما با روغن آرگان به از بین رفتن شوره و خشکی پوست سر شما کمک خواهد کرد .

۲ -موهای خود را از آسیب گرمای خشک کن ها و اتوی مو محافظت کنید

بر خلاف بسیاری از موادی که در ظاهر برای سلامت مو طراحی شده اند ولی در اصل به علت مواد شیمیایی زیادی که درون آن هاست به مو آسیب میرسانند، روغن آرگان غنی از مواد مفیدی برای مو است و مو را تغذیه و آسیب ها را برطرف میکند.
قبل از استفاده از هر گونه ابزارو وسیله برای آراستگی مو، ابتدا ۲ تا ۳ قطره روغن آرگان را با استفاده از دست خود و در  کف دست بمالید. سپس از یک برس یا شانه استفاده کنید تا روغن را به طور مساوی به تمام موهایتان برساند و از ریشه تا انتهای آنها را بپوشاند. اما موهای خود را از گرمای خشک کن ها و وسایل گرمازا مانند اتوی مو حفظ کنید.

۳- موهای خشک و شکننده را درمان کنید

روغن آرگان می تواند به عنوان یک درمان کننده قوی برای آسیب های مو موثر باشد. اگر موهای شما خشک و شکننده است، یک بار در هفته، ۶ تا ۸ قطره روغن گرم را با کمک دست خود به پوست سرتان بمالید و ماساژ دهید. روغن را از با مالیدن موهایتان به هم به تمامی قسمتهای آن برسانید و سپس تمام موهای خود را با کمک یک کلاه بپوشانید. کلاه کمک می کند بدن گرمای طبیعی خود را حفظ کند واین گرما به روغن اجازه می دهد تا به خوبی در پوست و مو نفوذ کند و همچنین روغن را در مخزن خود نگه میدارد و مانع از آلودگی محیط به روغن میشود. صبح، موهای خود را بطور معمول بشویید و شستشو دهید، تا تمام روغن باقی مانده برطرف شود. این روش درمان یک بار در هفته برای حفظ سلامت موها توصیه میشود.

۴- حفاظت از موهای خود هنگام شنا

مواد شیمیایی مورد استفاده در استخرهای شنا، و همچنین آب شور دریا، می تواند تاثیر مخربی بر موهای شما داشته باشد و آن را خشک و شکننده می کند. برای آنکه موهای خود را از کلر و نمک موجود در آب حفظ کنید ابتدا موهای  را از ریشه تا انتها با آب خیس کنید و سپس چند قطره روغن را اضافه کنید، دوباره موها را با ماساژ دادن از ریشه تا نوک به روغن آغشته کنید تا رطوبت را در خود حفظ کرده و به عنوان یک مانع عمل کند. هر بار که برای شنا در آب می روید، این کار را تکرار کنید.
به محض اینکه می توانید بعد از شنا ، موهای خود را بشویید و شستشو دهید. پس از آن، به آرامی موهای خود را در یک حوله میکرو فایبر پیچیده و با فشار دادن آنها را خشک کنید . با استفاده از مقدار یک میلی لیتر روغن آرگان، موهای خود را از زیر دو اینچ مو با کف دست به آرامی ماساژ دهید. موهای خود را از ریشه تا انتها با استفاده از یک شانه با دندانه های گسترده به طور مساوی توزیع کنید. برای خشک کردن موهایتان از تجهیزات شیک و گرم اجتناب کنید و اجازه دهید که مو با قرار گرفتن در معرض هواخشک شود

۵- درمان ریزش مو

بسیاری از افراد، چه مرد و چه زن از ریزش مو رنج می برند. در واقع، اگر چه بسیاری آنرا فقط مختص به مردان می دانند ، اما اشتباه می کنند، ۴۰ درصد از زنان آمریکایی آن را تجربه می کنند. هنگامی که شما ابتدا متوجه شدید که موهای بیشتری  در حمام از دست میدهید و حمام غرق از موهای از دست داده تان میشود، احتمالا برای بار اول واکنش شما نادیده گرفتن آن است ، اما با تکرار آن و از دست دادن موهای بیشتر این موضوع برایتان اهمیت پیدا کرده و به دنبال راه چاره اید . روغن آرگان یک روغن عالی برای جلوگیری از ریزش مو است و حتی سه بار در هفته با درمان پوست سر توصیه می شود. روغن آرگان به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند تا شما فولیکول های بیشتری از دست ندهید و مو بتواند رشد کند. هنگامی که از ان استفاده میکنید، تاثیر آن بر جلوگیری از ریزش مو قابل مشاهده است. مطالعات متعدد در مورد اثر روغن بر رشد دوباره مو نشان داده است که این روغن حاوی مواد مغذی مو است و می تواند پوست سر را برای تولید مو بیشتر تحریک کند. تحقیقات دیگری نشان داده اند که با مصرف این دارو در کوتاه ترین زمان ممکن مو به سرعت رشد می کند. طبق تحقیقات و آزمایشات خاص در کره جنوبی نشان داد که ۴۴ درصد از شرکت کنندگان که تحت درمان با روغن آرگان به عنوان  دارو “مینوکسیدیل” بودند، بدون عوارض جانبی بالقوه و مضر، “رشد موهای روشن” را تجربه کردند. برای درمان ریزش مو، چند قطره روغن را روی نوک انگشتان خود قرار دهید و با استفاده از یک حرکت دایره ای آن را در پوست سر خود ماساژ دهید. از خط موی جلو شروع کنید و راه خود را به سر و پایین هر طرف و عقب ادامه دهید. ماساژ روغن را به مدت ۱۵ دقیقه ادامه دهید تا روغن کاملا نفوذ کند و با تحریک خون رسانی به پوست سر و فولیکول مو کمک کند. با پیگیری این درمان وبا تکرار آن سه بار در هفته، موهایتان را کمتر و کمتر در وان حمام می بینید و در نتیجه بافت، ضخامت و طول مو بهبود خواهد یافت.

۶- تقویت و زیبایی موی فر

روغن آرگان می تواند در مدیریت مو به افراد دارای موی فر کمک کند، و موجب شود که موی فرزیبا به نظر برسد. فقط چند قطره از روغن را به کف دست خود بمالید. با دست خود را در انتهای موها قرار داده و  بر روی انتها و لایه ها تمرکز کنید. بعد، موهای خود را در یک حوله میکرو فایبر قرار دهید و آن را به آرامی بدون مالش بشویید. هر بار اینکار را با ماساژ دادن ریشه مو تکرار کنید . فرهای شما نه تنها بیشتر می شود، بلکه آنها قابل کنترل و قوی تر خواهند شد.

۷- موهایتان را به صورت شفاف و درخشان نگاه دارید

استفاده از چند قطره روغن آرگان بر روی موهای شما بصورت روزانه باعث می شود که آن ها درخشان تر و حتی ظریف تر آنچه هست به نظر بیاید. روغن بلافاصله به الیاف مو نفوذ می کند و مواد مغذی ضروری برای حفاظت از آن را فراهم می کند.

۸- حفاظت در مقابل نور خورشید

هنگامی که شما قصد دارید وقت خود را در زیر نور خورشید صرف کنید، قبل از رفتن به خارج از منزل، چند قطره روغن آرگان را به موهای خود بمالید تا از آسیب های خورشید جلوگیری شود. پس از آنکه از ریشه تا انتهای آن را آغشته کردید، رطوبت موهای خود را حفظ کرده اید.

منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

پاسخ به “چگونه روغن آرگان باعث زیبایی مو می شود ؟”

  1. آرزو گفت:

    سلام و روز بخیر
    کارکرد آرگان در شفافیت نرمی بازسازی مو بسیار عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط در تلگرام
ارتباط در واتس اپ