سبد خرید
مقالات آموزشی

طرز استفاده از ماسک خاک رس

توسط :
اخرین بروزرسانی : سپتامبر 11, 2021

روش استفاده ماسک صورت خاک رس

در این ماسک از بنتونیت رسوبی به عنوان ماده اصلی استفاده می شود.

ممکن است به خاطر داشته باشید که خاک رس به صورت پودر پایه خانگی از مواد آرایش مورد علاقه من است.

من از خاک رس به عنوان خمیر دندان خانگی برای خود و خانواده ام استفاده می کنم.

از خاک رس استفاده های فراوانی میتوان کرد.

بنتونیت موجود در خاک رس مواد سمی ،شیمیایی و حتی فلزات سنگین را میکاهد.

خاک رس همچنین به عمل اکسیژن رسانی به سلولها کمک کرده و دارای اثرات قلیایی است. بنتونیت رسوبی سرشار از مواد معدنی مفیدی مانند منیزیم ،سلیس و کلسیم است. این ماده هنگامی که با مواد شیمیایی و ضد باکتریایی مخلوط می شود ماسک خاک رس بوجود می آید که می تواند بدون هیچ خطری و بصورت موثر به حفظ سلامت پوست کمک کند.

قبل از شروع بازی اجازه دهید نگاهی به چند ماده دیگر بیندازیم.

ماست: ماست به کمک اسید لاکتیک از پوست لایه برداری کرده و منافد پوست را باز میکند. ماست همچنین حاوی خواص آنتی باکتریایی و ضد قارچی است که به حفظ پوست در برابر آسیبها کمک میکند.

عسل: عسل دارای خواص ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی است که برای محافظت از پوست در برابر تابش مضر خورشید مناسب است و همچنین با مبارزه با آکنه و تغذیه مناسب پوست از پیر شدن آن جلوگیری میکند.

جو: جو دارای خواص ضد التهابی است و به عنوان یک عامل پاک کننده در صابون بکار گرفته میشود و برای انواع پوست بخصوص پوستهای حساس مناسب است.

اسانس روغن چای: خاصیت ضد عفونی کنندگی این ماده شناخته شده است و برای درمان همه چیز از آکنه گرفته تا شوره سر مورد استفاده قرار میگیرد.

برای بازی آماده اید؟ من هم همینطور!

ماسک درخت چای برای مبارزه با آکنه

عناصر:

بنتونیت رسوبی ۱ پیمانه

آب ۲/۱پیمانه ( آب شیرین برای استفاده کوتاه مدت مناسب است اما برای استفاده برای مدت طولانی از آب مقطر یا آب جوشیده سرد استفاده کنید.)

جو دوسر زمینی ۱ پیمانه

اسانس روغن چای ۴ قطره

دستورالعمل ها:

بنتویت خاک رس و جو را دریک کاسه کوچک ترکیب کنید. ( هنگام کار با خاک رس بنتونیتی، از ظروف فلزی یا کاسه استفاده نکنید.) برای ایجاد یک خمیر قابل لمس به مقدار کافی آب اضافه کنید . چهار قطره روغن درخت چای را اضافه کنید و هم بزنید. ماسک را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بروی پوست خود قرار دهید . برای پاک کردن ماسک، صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

نکته : برای خرد کردن جو، مقدار جو مورد نیاز را در دستگاه آسیاب یا مخلوط کن یا غذاساز بریزید. در نهایت جو باید بصورت درشت و آرد شده به نظر برسد.

ماسک آرامبخش ماست

عناصر:

بنتونیت رسوبی ۱ پیمانه

ماست یک قاشق غذاخوری ( خانگی)

دستورالعمل ها:

ترکیب رس و بنتونیت را با ماست مخلوط کنید.)هنگام کار با خاک رس بنتونیتی از ظروف فلزی و کاسه استفاده نکنید.) ترکیب بدست آمده را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به صورت خود بمالید. برای برطرف کردن ماسک ، صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

ماسک عسل برای مبارزه با آکنه

عناصر:

بنتونیت خاک رس ۱ پیمانه ( اینجا بخرید)

آب یک پیمانه

عسل خالص یک پیمانه

دستورالعمل ها:

یک پیمانه خاک رس را با آب و عسل ترکیب میکنیم.( هنگام کار با خاک رس بنتونیتی از ظرف فلزی و کاسه استفاده نکنید.) این ترکیب را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت خود بمالید. برای پاک کردن ماسک صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

contact me
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط در تلگرام
ارتباط در واتس اپ
با توجه به مشکلات اینترنت در صورت وجود هر گونه مشکل با شماره ۰۹۱۴۴۷۸۶۹۲۲ تماس حاصل نمایید.