ارتباط در واتس اپ

ارتباط در تلگرام

برو بالا

روش استفاده از روغن خراطین برای دور چشم

357

روش استفاده از روغن خراطین برای دور چشم

امروزه استفاده از روش های سنتی درمانی نسبت به گذشته افزایش یافته است و از مواد طبیعی در درمان و بهبود بیماری و عارضه ها به جای داروهای موضعی شیمیایی استفاده می شود. برای مثال روغن خراطین برای دور چشم امروزه کم کم شناخته می شود که به جای کرم های شیمیایی دور چشم استفاده شود. اما روغن خراطین چیست و چه ویژگی هایی دارد که باعث استفاده آن شده است؟ در ادامه بیشتر با این روغن طبیعی و خواص آن به خصوص روغن خراطین برای چشم آشنا خواهید شد.

آیا روغن خراطین برای دور چشم واقعا اثر بخش است؟

همانطور که گفته شد روغن خراطین برای دور چشم و رفع چین و چروک آن بسیار موثر می باشد. اما شاید در درجه اول کمی نسبت به این قضیه شک داشته باشید و برای شما هم مبهم باشد که چگونه استفاده از روغن خراطین می تواند باعث رفع چین و چروک دور چشم، یا نواحی پیشانی و خط خنده و یا بزرگ کردن سینه و اندام تناسلی باشد. در کنار خواص و مواردی که روغن خراطین دارد که خود نشان دهنده اثر بخشی آن است، باید گفت با استفاده از این روغن، همانطور که قبلا هم اشاره شد، این روغن جذب ناحیه مورد نظر شده و به تقویت سلول های آن ناحیه می پردازد. با مصرف روغن خراطین برای دور چشم، گذشته از عدم نگرانی از تماس مواد شیمیایی با چشم، می توانید این اطمینان را حاصل کنید که با مصرف آن به مدت یک تا دو هفته اثر بخشی آن را خواهید دید، البته با شرط رعایت نکاتی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

روش استفاده از روغن خراطین برای دور چشم

استفاده از روغن های گیاهی برای درمان و بهبود عارضه موضعی زمانی موثر می باشد که به طور منظم و با رعایت نکاتی همراه باشد. برای مثلا در مورد استفاده از روغن خراطین برای دور چشم باید به این نکته توجه داشت که هر چند این روغن شیمیایی نیست ولی باید به گونه ای استفاده شود که به داخل چشم نفوذ نداشته باشد. بهترین زمان مصرف آن شب ها قبل از خواب می باشد. این روغن را به صورت رفت و برگشت دورانی با فشار اندک اطراف چشم و پلک ها مصرف نمایید. به نوعی که کمی روغن را به ناحیه اطراف چشم می زنید و با حرکت های دورانی رفت و برگشت، روغن جذب پوست می شود. این روغن سریعا جذب پوست می شود. بهتر است روغن خراطین را زمانی که مصرف می نمایید به طور منظم باشد و برای اثر بخشی و ماندگاری طولانی اثر آن طی سه دوره زمانی استفاده از آن را تمدید کنید و اثر بخشی آن را مشاهده نمایید.

آیا روغن خراطین صرفا برای چین و چروک دور چشم است؟

زمانی که صحبت از روغن خراطین برای دور چشم می شود، بعضا تمام توجهات به سمت رفع چین و چروک دور چشم کشیده می شود. باید گفت یکی از کاربردهای روغن خراطین برای دور چشم رفع چین و چروک می باشد. شما می توانید گودی و حتی سیاهی دور چشم را نیز با مصرف این روغن بهبود دهید و با حفظ طول دوره مصرف اثر بخشی آن را ببینید. اگر به خوبی این روغن مصرف شود و طبق اصول ماساژ داده شود به راحتی بعد از یک الی دو هفته نتیجه کاملا قابل مقایسه با قبل از مصرف می باشد.[/vc_column_text][vc_column_text]

روغن خراطین چیست؟

یکی از موادی که در طب سنتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از انواع روغن های گیاهی و بعضا حیوانی برای مصارف گوناگون می باشد. برای مثال روغن بادام، روغن بنفشه و روغن شتر مرغ که هر کدام خواص متعددی را دنبال می کنند و به بهبود بیماری و عارضه حاصل شده کمک می کند. یکی دیگر از روغن هایی که در طب سنتی آسیایی و اروپایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و چند سالی است که در بین ایرانیان نیز محبوب شده است، روغن خراطین می باشد. این روغن در اصل می توان گفت از یک کِرم به نام آیزنفتید گرفته می شود که تاثیر فوق العاده ای در افزایش حجم و رفع چین و چروک در موضعی که استفاده می شود دارد.

آشنایی با خواص روغن خراطین

تا به اینجا در مورد روغن خراطین دیدم که از یک کرم به نام آیزنفتید گرفته می شود. اما شاید برای شما هم سوال باشد که آیا این روغنی که از یک کرم گرفته شده است واقعا اثری دارد و خواصی می توان برای آن در نظر گرفت؟ باید گفت این روغن از بین 31 آمینو اسید، دارای 18 آمینو اسید می باشد و این خود دلیلی است که دارای خواص درمانی بسیاری می باشد. گذشته از آن این روغن خراطین که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و حاوی 96 درصد روغن کرم آیزنفتید است خود شامل چیزی حدود 96.2 درصد آلانتوئین می باشد و باقی آن را سلول های زیستی کلاژن ساز و پروتئین ها تشکیل می دهند. علاوه بر این مواد می توان به ویتامین های امگا 3 و 6 و 9، گلیس و ویتامین E اشاره داشت. با وجود چنین ویتامین ها و موادی که این روغن در خود دارد.

کاربردهای روغن خراطین

حتما متوجه شده اید که با توجه به مواد تشکیل دهنده روغن خراطین، تمرکز اصلی این روغن برای تقویت و شادابی پوست می باشد به گونه ای که با مصرف آن به طور موضعی می توان انواع چین و چروک را از بین برد. نحوه عملکرد این روغن به این صورت است که با مصرف آن به طور منظم و طی 3 دوره، این روغن جذب ناحیه مورد نظر شده و باعث حجم دهی به آن ناحیه می شود. توجه داشته باشید که روغن خراطین انواع گوناگونی بنابر پایه روغنی که استفاده می شود دارد. برای مثال می توان گفت بعضا پودر شده کرم آیزنفتید را با روغن های کنجد یا زیتون ترکیب می کنند و اگر صرفا روغن از خود کرم آیزنفتید باشد اثربخشی فوق العاده ای دارد. با توجه به خاصیتی که برای این روغن گفته شد می توان این نتیجه گیری را کرد که به جای استفاده از مواد شیمیایی و عمل جراحی برای رفع چین و چروک و یا پروتز کردن، می توان با استفاده از روغن خراطین نتیجه مطلوب تری را به دست آورد. یکی از استفاده از های این روغن، روغن خراطین برای دور چشم می باشد که به جای استفاده از کرم های دور چشم شیمیایی، می توان از روغن خراطین برای دور چشم استفاده کرد.

توسط: رضا فتاح زاده

1398/12/12

برچسب ها:

دیدگاه شما

پذیرای نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.